Украдена метална каса со пари од маркет во Скопје

Изутринава во 4:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул. Кемал Сејфула неколку лица со употреба на сила влегле и одзеле метална каса со пари. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестЧетири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје
Следна вестПронајдени 44 мигранти сокриени во куќа во Ваксинце