Четири лица нападнале обезбедување на казино во Скопје

Вчера во 8:00 часот К.Ј.(22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 4:00 часот во казино на ул. Филип Втори, додека бил на своето работно место како обезбедување, бил физички нападнат од четири лица. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестМаж избоден со нож во трговски центар во Скопје
Следна вестУкрадена метална каса со пари од маркет во Скопје