Вардар на 22 декември ќе игра против Пик Сегед

Вардар, сепак, ќе одигра еден меч до крајот на годината, иако веќе неколку натпревари беа одложени поради пандемијата на ковид-19. Според најновиот план, на 22 декември македонскито тим треба да гостува кај Пик Сегед.

Вардар имаше проблеми со ковид-19, па поради тоа мораше да се одложат натпреварите кои требаше да ги играат против ПСЖ и Порто, но сепак „црвено-црните“ ќе имаат шанса да заиграат барем еднаш на теренот.

Дуелот меѓу двете екипи е закажан за 22 декември од 20.45 часот, а Вардар овие денови треба да ги почне редовните тренинзи, откако ќе заврши изолацијата .

Претходна вест50 нови пациенти хоспитализирани во ковид-центрите во Скопје
Следна вестШто министерството презема за матични лекари да не предозираат пациенти со Сумамед?