ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов со луѓе блиски до власта организираше фингирана расправа за Универзална

Oпозиционерите реагираат на јавната расправа за иднината на универзална сала. Имено, за нив, Петре Шилегов денеска организираше фингирана расправа. Од Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, додаваат дека поголемиот дел од учесниците во неа биле луѓе блиски до власта или луѓе кои имаат придобивки од самата власт.

-Изрежираната јавна дебата беше практично монолог без спротивставени и различни мислења, се наведува во реакцијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ нагласуваат дека Шилегов е на идеја да гради концертна сала во срцето на Градскиот парк со што, како што велат, дополнително ќе се уништи и зафати тој простор.

-Прашањето е на што да му се верува на Шилегов кога вели дека нема пари за реставрација на Универзалната сала или кога денес соопшти дека ќе има нова концертна сала, прашуваат советниците.

Претходна вестПочина патник во градски автобус во Скопје
Следна вестШилегов: Наскоро конкурс за реконструкција на Универзална, јас сум за што поскора изградба на нова сала