Нормализиран сообраќајот на патот Гостивар-Кичево

Од 09:50 часот, сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – Кичево е нормализиран, објави АМСМ.

Претходно сообраќајот беше во прекин поради сообраќајка во близина на каменоломо. Сообраќајот беше во прекин во двата правци.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежжно влажни коловози. Појава на магла со видливост од 50 м. до 100 м. има на патниот правец Скопје – Петровец и по Повардарието, додека видливост до 50 м. има од Струмица кон г.п. Ново Село.

-Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Претходна вестMинистерот Спасовски треба да чека ред за нов пасош, така ќе ги дознае понижувања на граѓаните
Следна вестСеверна Кореја истрела повеќе од 200 гранати, Јужна Кореја нареди итна евакуација