Заврши серијата на Јокиќ, но Денвер повторно победи

Тимот на српскиот интернационалец, Никола Јокиќ – Денвер дојде до петтата победа во низа по Ол-стар викендот откако изминатата вечер славеше над Мајами со 103:97.

Во овој натпревар заврши серијата од четири последователни на Јокиќ во кои запишуваше трипл-дабл, сепак најважно е што актуелниот шампион продолжи да победува. Денвер скоро во текот на целиот натпревар имаше контрола над резултатот, меѓутоа победникот се решаваше во последните секунди.

Натпреварот српскиот интернационалец го заврши со дабл-дабл од 18 поени, 11 скока и седум асистенции. Најрасположен кај победничкиот тим беше Портер кој исто така дојде до дабл-дабл со 30 поени и 11 скока. На спротивната страна 22 поени постигна Бем Адебајо

Претходна вестЕУ води 203 истраги во Бугарија за злоупотреби на приближно 900 милиони евра
Следна вестПриведен разбојник од Скопје за издржување казна затвор од три години и шест месеци