ЗНАМ ги обелодени носителите на листи во сите 6 изборни единици за парламентарните избори

Професори, лекари, поранешни пратеници – движењето ЗНАМ ги промовираше носителите на листи за парламентарните избори.

Професорот Бобан Карапејовски, ке ја предводи листата во единицата, во двојката каде очекуваат најголема поддршка листата ќе ја предводи Даниел Стојчевски.

Генерал мајорот Павле Арсовски во тројката, Миле Цеков во четвртата ИЕ. Екс пратеничката на СДСМ, Весна Бендевска во петката и Небојша Захариевски во шестата изборна единица. Сите најавуваат битка со корупцијата и подобар живот за сите.

Ги повикаа сите кои сакаат промени да им се придужат во битката за како што велат, да се одбрани достоинството на Македонија. Најавија дека во законодавниот дом нема да дозволат да поминат штетни договори, кои ќе удрат во темелите на самобитноста на Македонија.

Претходна вестВремето денес променливо облачно со дожд
Следна вестМатичните лекари нема да работат од 12 до 16 часот поради убиството на нивниот колега