444 лица казнети за несосење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се во Македонија 444 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестШилегов оздраве од корона вирусот
Следна вестФилипче: Се подготвуваме за есен – ќе се поставува модуларна амбуланта до Пулмологија