Без струја дел од Карпош и Центар

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 09:00 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од ул.Ринхини и ул.Езерци. (Општина Карпош) и

-во периодот од 12:00 до 15:00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од ул.Борка Талески и ул.20-ти Октомври (Општина Центар)

Претходна вестОбработени над 99% од гласовите: ВМРО-ДПМНЕ ќе има 58 пратеници, ДУИ еден повеќе од СДСМ, ЗНАМ и Левица се изедначија
Следна вестПо поразот на изборите, претседателката на ДОМ поднесе оставка