ЦУК: Спасени лица кои со возило заглавиле во снег кај Пониква

Спасени се лица кои синоќа со возило заглавиле во снег кај Пониква, информираат утрово од Центарот за управување со кризи. Заглавените во снег кај Пониква на Осоговските Планини, биле однесени на безбедно место, а возилото било извлечено од снегот.

– Вчера во 17:45 била пристигната информацијата за заглавени лица со теренско возило во снег на Поникава, Осоговски Планини. Веднаш од ЦУК е извршен контакт со ДПСС „Осогово“, а во меѓувреме, екипа од МВР, со теренско возило, била упатена на местото каде што биле заглавени лицата. Пожарникарите биле подготвени, ако имало потреба од нив. Вчерашната спасителна акција е успешно и навреме спроведена и покрај студеното и снеговито време, информираат од ЦУК.

Претходна вестРасчистено убиството на Орхан Бајрами – Оки, сторителот е во притвор во Македонија
Следна вестПрескапи се: Македонија може да издржи парламент со најмногу 100 пратеници