Демирхисарец завршил на психијатрија, го претепал својот татко

Млад демихисарец завршил во психијатриска болница. Тој го претепал својот татко.

На 15.05.2023, полициски службеници од ОВР Демир Хисар го привеле М.С.(38) од демирхисарско село затоа што физички го нападнал неговиот 65-годишен татко, информираат од МВР.

Лицето било предадено во психијатриска болница.

Претходна вестЈунајтед Груп се приклучува на Глобалниот договор на Обединетите нации
Следна вестДенови на македонската литература и култура во Белград