ЈСП во понеделник по неделен возен ред

Поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, во понеделник, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред, ќе работат две билетарници, а Жичарницата ќе функционира вообичаено, соопштува ЈСП Скопје.
Дежурни од осум до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар – на излез и билетарницата во Ѓорче Петров. Жичарницата ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17 – 17:30 часот ќе биде последно возење од долу нагоре, односно во 17:45 часот е последно возење од горе надолу, се појаснува во соопштението.

Претходна вестКиелце без Сичко доаѓа кај Еурофарм Пелистер во Битола
Следна вестМаж од Крива Паланка силувал малолетничка