Казни за 203 возачи, 19 возеле без возачка дозвола

Само на територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, соопшти денеска МВР.

Во информацијата се наведува дека имало и осум мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 14 за користење на мобилен телефон.

-Изречени се 19 санкции за непочитување на брзината на движење, четири за минување на затворен семафор (црвено светло), 69 мерки за непрописно паркирани возила и 20 за неносење заштитна маска, наведува МВР.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. 

Претходна вестПовеќе нема да се лекуваат пациенти со коронавирус на очна и на клиниката за уво, нос и грло
Следна вестМакедонскиот репрезентативец Бобан Николов е нов член на Лече