Лучијано Спалети го објави списокот за дуелот со Македонија

На една недела пред натпреварот со Македонија, селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Лучано Спалети, го објави списокот на кандидати за настап.

Пред Италија се два важни дуели од квалификациите за Европското првенство. Прво на 17. ноември во Рим ја пречекуваат Македонија, а три дена подоцна во Леверкузен играат против Украина.

Составот на Италија за дуелите со Македонија и Украина:

Голмани: Донарума, Мерет, Проведел, Викарио

Одбрана: Ачерби, Бастони, Бонџорно, Калабрија, Камбиасо, Дармиан, Ди Лоренцо, Димако, Гати, Толои

Среден ред: Барела, Бонавентура, Колпани, Кристанте, Фратези, Жоржињо, Локатели

Напад: Берарди, Киеза, Ел Шарави, Кин, Политано, Распадори, Скамака, Заниоло

Претходна вестПендаровски: Не смее да постои етикетирање, дискредитација и обиди за регулирање на новинари и медиуми
Следна вестМашинскиот персонал стапи во штрајк