Маж од кривопаланечко осомничен дека силувал 82 годишна жена

Полициските службеници вчера го лишиле од слобода Ѓ.Д.(51) од кривопаланечко откако е осомничен дека физички ја нападнал и извршил обљуба врз 82-годишна жена.

-Ѓ.Д. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, соопшти полицијата.

 

Претходна вестДијаспората со повик: Да се создаде семакедонска национална коалиција
Следна вестКривично ќе одговара оној кој најави дека Скопје ќе го остави без јавен превоз, вели Арсовска