Млад охриѓанец се обидел со возило да прегази полицајци, па бегал и направил сообраќајка

Момче од Охрид беснеело на магистралниот пат Охрид-Кичево и предизвикало инцидент. Имено, според информациите од полицијата, дваесет и четиригодишно момче во неделата, со своето возило „Ренџ ровер“ се обидел да удри полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По овој инцидент тој побегнал, кусо време потоа на булеварот „Железничка“ предизвикал сообраќајна незгода.

Против него поднесена е кривична пријава.

Претходна вестДимитриевски во ДИК: Потребна е промена на Изборниот закон за да имаат сите еднакви шанси на изборите
Следна вестВремето денес посвежо со повремени врнежи од дожд