Ограбена бензинска пумпа кај Бит Пазар

Грабеж на бензинска пумпа се случил вчера на подрачјето на скопски Бит пазар, соопшти полицијата.

На 10.01.2021 во 04:28 часот во СВР Скопје, И.И.(32) пријавил дека на  бензинска пумпа на подрачје на Бит Пазар, две лица со закана одзеле пари од вработените. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Претходна вест„Ивермектин“ од утре достапен во аптеките на рецепт
Следна вест104 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лицa