Премиерот Џафери за утре ја закажа првата седница на новоизбраната Влада

Новоизбраниот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, за утре, со почеток во 12:00 часот, ја закажа првата седница на новоизбраниот владин состав.

За заклучоците и одлуките на седницата, како што соопштуваат од Владата, јавноста ќе биде информирана по завршувањето на седницата.
Претходна вестКривична против тројца скопјани, криумчареле мигранти
Следна вестСледел жена од Делчево, па и се заканувал преку интернет, кривична против 32-годишник