Приведен 27-годишник на Бит пазар, имал 13.500 пиротехнички средства

Едно лице е превидено поради поседување на пиротехнички средства во полициската акција спроведена на подрачјето на скопски Бит пазар.

-Денеска (23.12.2020) околу 13.00 часот на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје го приведоа И.К.(27) од Студеничани, Скопје бидејќи кај него се пронајдени 13.525 парчиња пиротехнички средства, соопшти полицијата.

Против ова лице ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Претходна вестПочинале 14 пациенти од вирусот, новозаразени се 627 лица
Следна вест36-годишник намамувал на обљуба 11-годишно девојче