Приведени двајца млади скопјани под сомнеж дека силувале малолетничка

Две лица од Скопско, на возраст од 20 и 24 години се приведени.

Како што информираа од МВР, двајцата се сомничат дека извршиле обљуба врз малолетничка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, се наведува во полицискиот билтен.

Претходна вестЏафери на средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во државата: Целосна поддршка за уставните измени кога ќе има услови за нивно гласање
Следна вестНалепниците со НМК ќе бидат бесплатни за граѓаните, објави МВР