Променливо облачно, по котлините магливо

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно, по котлините магливо. Попладне облачноста ќе се зголеми. Преку денот ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура изнесуваше од – 2 до 3 степени, а дневната ќе биде од 8 до 15 степени.

Во Скопје претежно магливо, околу пладне маглата делумно ќе се намали. Температурата изутринава изнесуваше 0 степени, а преку ден ќе достигне 9 степени.

 

Претходна вестМакедонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија
Следна вестПравеше чуда за време на животот, Свети Наум Охридски е еден од основоположниците на словенската и на македонската писменост и просвета