Пукање во Визбегово попладнево, едно лице повредено

Пукање доцна попладнево ги вознемирило жителите на Визбегово. Според првичните информации има и повредено лице. Настанот се случил околу 17 часот.

„А.Б. пријавил дека во Визбегово кон него пукал И.А. и го повредил“, велат кратко од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Ова е втор ваков случај денеска. Претходно, пукање имаше во Батинци.

Претходна вестКривична пријава против четири лица од Битола поради обид за кражба
Следна вестСе огласија од Општина Центар откако ученичка правела список со закани кон соученици