Скопјанец нападнал полицајци во полициска станица

Приведен е скопјанец поради напад врз полициски службеници, соопшти полицијата.

МВР информира дека во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници при извршување службени дејствија.

-По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава, се наведува во информацијата.

Претходна вестСо многу труд стасав и до светски јуниорски натпревар во уметничко лизгање
Следна вестПак потпишан Кодекс за фер избори, учесниците се обврзаа и да не користат говор на омраза