Скопјанка тешко се повредила во градски автобус

Пеесет и седумгодишна скопјанка е тешко повредена откако паднала во градски приватен автобус. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

– На 30.10.2023 во 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градски приватен автобус на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, додека се превезувала во него како патник, паднала З.Љ.(57) од Скопје. Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНа 24 ноември ќе се блокираат сметките на оние кои не платиле солидарен данок
Следна вестПрипадник на Шумската полиција барал поткуп – примил пари, ама…