Сончево и топло до 28 степени

На подрачјето на Македонија времето денеска ќе биде сончево и топло со максимални температури од 23 до 28 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура до 8 степени и максимална до 27 степени.

Синоптичарите најавуваат сончево и топло време до вторник кога се очекува слаб локален дожд и опаѓање на дневната температура.

 

Претходна вестРодители на ученик им се заканувале на директорка и наставничка
Следна вестКатолиците и протестантите го слават Велигден