Сончево и топло, попладне е можен краткотраен дожд

Силното утринско сонце најавува дека денот ќе биде сончев и топол. Метеоролозите велат дека така ќе биде во цела Македонија. Ќе има умерена локална облачност, а на некои места попладневните ќе има услови за локален дожд и грмежи.

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 36 степени.

Во Скопје и околината денеска ќе има услови за локална кракотрајна нестабилност во попладневните часови. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 34 степени денес, и до околу 31 степен во текот на утрешниот ден.

Претходна вестКорона алармот вришти, ама ушите не слушаат-полни се со изборни ветувања
Следна вестКакви избори правиме сите ние?