Тепачка пред кафеана во Кисела Вода

Денеска (29.12.2022) во 02.05 часот во СВР Скопје, З.М.(28) од Скопје пријавил дека пред угостителски објект на подрачје на Кисела Вода, по претходно недоразбирање, тој и А.Р.(30) од Скопје биле физички нападнати од И.Б.(46) од с.Стајковци, скопско и К.Т.(20) од с.Инџиково, скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.