Земјотрес ја погоди Романија

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Романија.

Земјотресот е регистриран во 7 часот и 44 минути.

Земјотресот бил на длабочина од 130 километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 56 километри источно од Брашов.

Претходна вестЦУК: 13 пожари на отворено, еден се уште се води како активен
Следна вест126 санкционирани возачи во Скопје