153 санкционирани возачи во Скопје

Продолжуваат акциските контроли во областа на сообраќајот од страна на Министерството за внатрешни работи.

-Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 153 мерки, меѓу кои 16 санкции за непочитување на брзината на движење, 15 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за поминување на затворен сигнал (црвено светло), седум мерки за користење на мобилен телефон при возење, четири санкции за управување под дејство на алкохол…, извести МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестВо Карпош 1 и Карпош 2 се воведува зонско паркирање, бесплатно за две станарски возила
Следна вестПироманите ги побркаа летото и зимата, а полицијата слабо ги брка нив