174 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (05.03.2024) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 174 возачи.

Од нив 10 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 70 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 104 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Претходна вестРајковиќ: Димитријевиќ беше незапирлив, пробавме различни начини на одбрана
Следна вест„Катастрофална состојба на локалитетот Острово – одлика на неспособноста на градоначалникот Стефковски“, велат од Левица