Чувар во хотел нападнат од голема мечка

Снимката од безбедносните камери го снимила моментот кога мечка нападна чувар во кујната на хотелот во Колорадо. Службата за диви животни во Колорадо (CPV) соопшти дека мечката била еутаназирана по нападот.

– Чуварот се симна во кујната, но не ја видел веднаш мечката. Кога се приближил, го изненади животното, кое го нападна и му го изгреба грбот, изјави портпаролката Рејчел Гонзалес, пренесува „CBS News“.

Mечката влегла низ отворената врата од хотелот и отишла во кујната. Тaa го нападналa чуварот во кујната, му ја искинала кошулата и го изгребал по грбот.

Претходна вестГрад Белград им дава до 109 илјади динари на семејствата кои имаат тројки, четворки, петорки и двојни близнаци
Следна вестПриведени пет малолетници, извршиле тешка кражба во Скопје