Голема полициска акција во Грчец, апсења и претреси и во Дуќанџик и во Чаир

Полициски екипи утрово вршат претреси и приведуваат членови на криминална група од скопското село Грчец, јавува МИА, повикувајќи се на свои извори.

Според информациите на државната новинска агенција, станува збор за полициска акција насочена кон членови на криминален клан од Грчец, поврзан со трговија со дрога и убиства.

Претреси, како што јавува и ТВ Канал 5, се прават во Грчец, Дуќанџик и Чаир, како и на други локации.

Според информациите на МИА и на телевизијата, веќе има неколку уапсени лица, а акцијата е сè уште во тек.

Во текот на денот, по завршувањето на акцијата, се очекуваат детали од полицијата.

Претходна вест5 изјави на Ковачевски кои го отсликуваат неговиот мандат
Следна вестСеќавањата за Тоше Проески не згаснуваат, денеска ќе наполнеше 43 години