Малку облаци на сончевото небо

Во Скопје времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, најавуваат метеоролозите за денеска. Утринската температура ќе се спушти до 9, а дневната ќе достигне до 25 степени.

До недела ќе преовладува претежно стабилно време. Во недела ќе има услови за краткотрајна нестабилност, а потоа до среда ќе е нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи. Утринските температури до вторник ќе бидат во постепено покачување. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од јужен правец што ќе предизвика дополнителен пораст и на дневните температури.

Претходна вестМакедонскиот ликовен уметник Кирил Ефремов ја загуби битката со корона вирусот
Следна вестОпштина Центар наложи да се отстрани металната констукција кај палатата „Емануел Чучков“