Малолетник најавил дека ќе убие 30 луѓе – трето апсење по масакрите во Србија

Во Ниш денеска е уапсен млад човек (17) поради сомнение дека вчера на својот Инстаграм профил напишал дека денеска во Ниш ќе бидат убиени над 30 лица, соопшти Полициската управа во Ниш.

Со брзата и ефикасна акција на органите на прогонот, најпрвин бил идентификуван, а потоа лишен од слобода.

Судијата на Вишиот суд му одреди мерка притвор за кривично дело предизвикување паника и неред.

Претходна вестПриведен ученик од Скопје поради објава на социјална мрежа со закана по живот кон професори
Следна вестНа авотпатот кај Миравци полицијата во „ауди“ пронашла 10 мигранти