Мицевски од пенал го реши скопското дерби

Вардар го победи Работнички со 1:0, во градското дерби, во 11.коло, во Првата македонска фудбалска лига.

Работнички го забележа шестиот пораз и се наоѓа на седмото место со 13 бода. Вардар остана на последното место со осум поени.

Дербито го реши Мицевски од пенал во 77.минута. При прославата на голот капитенот на Вардар се повреди, па неколку минути подоцна мораше да го напушти теренот.

Резултати, 11.коло:

Гостивар-Воска 1:1
Македонија ЃП-Струга ТЛ 0:3
Шкендија-АП Брера 1:1
Силекс-Тиквеш 1:0
Шкупи-Брегалница 1:0

Претходна вестШефот на руската дипломатија Лавров утре во посета на Техеран
Следна вестДенот кога пред 130 години започна македонска револуционерна борба