Неколку повредени во сообраќајка на „Партизанска“

Сообраќајна несреќа со повредени во Скопје. Имено, утрово околу 7 часот и 10 минути на крстосницата од бул.„Партизански одреди“ со „8 Септември“ се слушол сидир помеѓу патничко возило „Мини купер“ со скопски регистарски таблички и товарно возило комби „Мерцедес“.

Од силината на ударот, како што потврдиле за МИА од МВР, има повредени лица и сè уште се врши увид.

Претходна вестНезависноста на Македонија треба да се чува, а не само да се слави
Следна вестКазни за 455 лица кои биле затекнати без маска