Ограбен банкомат во Кичево

Вчера во 07,15 часот Е.Н. (43) од Кичево пријавила во СВР Охрид дека била извршена тешка кражба на пари од банкомат на банка поставен во ходникот на деловен објект во Кичево, на улицата „Магистрален пат“ каде се сместени маркет и продажен салон.

Од полициски службеници од Полициската станица Кичево било излезено на местото на настанот, при што било констатирано дека кражбата била извршена ноќта на 28/29.08.2020 во временскиот период од 22,00 до 07,00 часот. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестКумановец загина во сообраќајка, со автомобил удрил во паркиран камион
Следна вестМаж турнал 88-годишна жена во Скопје, со тешки повреди е пренесена во болница