Полициски претреси во затворот ,,Идризово”, се подготувале кривично-правни дејствија

Голем полициска акција од утринава се спроведува во најголемата затворска институција во земјава КПУ „Идризово“. Според сознанаијата, се вршат претреси, а од Обвинителството ја потврдуваат акцијата, но засега посочуваат дека не можат да откријат детали.

-Во акција координирана од Основното јавно обвинителство Скопје, поради сомневања за кривично-правни дејствија, утрово се извршени претреси во КПУ Идризово – Скопје со цел обезбедување доказен материјал, велат од Обвинителството.

Претходна вестТорба со поголема сума на пари била пронајдена кај Австриецот што загина на патот Тетово-Попова Шапка
Следна вестНорвешки регион бара од ЕК да им дозволи денот да трае 26 часа