Поради одрон затворен патот од Куманово до Кратово и Крива Паланка

Поради одрони на патот кај село Ругинце од 10:20 часот затворени за сообраќај се патните правци Куманово-Кратово и  Куманово-Крива Паланка, информира АМСМ.

Екипите на Македонија пат се упатени на местото и работат на расчистување на одронот.

 

Претходна вестДраматичен меч во Солун: Македонските ракометари ремизираа со Грција
Следна вест62-годишен скопјанец направил сушара за канабис во домот во Влае