Приведен 35-годишен кавадарчанец, му се заканувал на градоначалникот Јанчев

Маж од Кавадарци на возраст од 35 години  вчера е приведен поради закани кон градоначалникот на општината, Митко Јанчев,с оопшти полицијата.

Инцидентот се случил во угостителски објект.

-Синоќа во 23:35 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода П.Н.(35) од Кавадарци, затоа што агресивно се однесувал кон М.Ј.(43) од Кавадарци и му упатил закани, информираат од МВР за МИА.

Мажот, како што соопштија од полицијата, е задржан во станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестПротест на Македонците од ДПМ во Панчево: Локалните власти со закани, опструкции и подметнувања не ни дозволија политички да се организираме
Следна вестЛазаров по освојувањето на Купот: Пред мечот реков дека сме аутсајдери, но ја чувствував екипата дека оди во нагорна линија