Приведен скопјанец баран за убиство

Во Истражниот затвор е притворено лице кое полицијата го барала за убиство.

Од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров вчера е приведен Г.С. од Скопје, кој се барал со потерница од Основното јавно обвинителство Скопје поради сторено кривично дело „убиство“.

Претходна вестЕден школски час тројца наставници ли ќе го држат?
Следна вестВо скопските ковид-центри се лекуваат 477 пациенти, голем дел се на кислородна поддршка