Променливо облачно со слаб локален дожд

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Утринската температура се движеше од – 3 до 0 степени, а дневната ќе биде од 6 до 14 степени.

Во Скопје променливо облачно и магливо. Претпладне со услови за слаб дожд. Температурата изутринава се изнесуваше 2, а преку ден ќе достигне 9 степени.

 

 

Претходна вестВредноста на платформата „Х“ се намали за 71 отсто откако социјалната мрежа ја купи Маск
Следна вестМакедонските војводи биле нетрпеливи: Денот кога се одлучило кревање на Илинденското востание