Работник на ЕВН тешко повреден при извршување работни задачи

На 04.05.2023 во СВР Битола било пријавено дека Н.Ѓ.(41) од Битола, вработен во ЕВН, се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во с.Кажани, битолско.

Тој бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување помош.

Увид бил извршен и за настанот бил запознаен и трудов инспектор.

Претходна вестГраѓани вознемирени поради снимка од момче со пушка пред училиште во Нови Сад
Следна вестСавевски веќе не е селектор на македонските ракометарки