Родител пријавил дека неговото дете било нападнато од класната

Родител од Кичево пријавил дека неговото дете било физички нападнато од неговата класна раководителка. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

– На 10 мај во 15.20 часот во ОВР Кичево, С.И.(40) од Кичево пријавил дека неговиот малолетен син, ученик во едно основно училиште во Кичево, бил физички нападнат од неговата класна раководителка, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестЖителите алармираа, општина Центар спречи диво градење на Водно
Следна вестЗа три дена Србите предале 8.500 парчиња оружје и 398.450 парчиња муниција