Санкција од 20 авра за 237 граѓани, не носеле маски

Вкупно 237 граѓани ќе бидат санкционирани заради неносење на заштитни маски во ситуации каде таа е задолжителна, соопшти МВР за изминатово деноноќие.  Казната за неносење маска, марама или шал на лицето и носот е 20 евра во денарска противвредност.

Од МВР апелираат да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за заштита од ковид-19.

Претходна вестПак споменикот на Гоце Делчев е вандализиран, пак надлежните не го средуваат
Следна вестАнгела Ѓоргиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино Секондо