Сончево и топло со мала локална облачност

Во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

Утринската температура се движеше од 11 до 19 степени, а дневната ќе биде од 26 до 36 степени.

Во Скопје претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура изнесуваше 16, адодека дневната ќе достигне 35 степени.

 

Претходна вестСтрумичката полиција го расчистува случајот со можниот обид за киднапирање на тригодишно дете
Следна вестУбиство во Тетово, во жртвата е пукано од „Мерцедес“