Три лица искасани од кучиња во Аеродром и во Центар

Три се здобиле со повреди откако вчера во Скопје биле нападнати од бездомни кучиња. Во 09.40 часот во Полициската станица Аеродром, Н.Д.(42) од с.Стајковци, скопско, пријавил дека на бул.„Србија“ бил каснат од куче скитник. Потоа во 10.10 часот во Полициската станица Центар, С.М.(53) од Скопје пријавила дека на кеј „Димитар Влахов“  била касната од куче скитник. Исто така, во 11.15 часот во Полициската станица Центар, Д.Ш.(22) од Скопје пријавил дека на ул.„Филип Втори Македонски“ бил каснат од куче скитник.

 

Претходна вестВо Слупчане се бара да се простат долговите за струја постари од 15 години
Следна вестВладата ќе помогне за санација на штетите од невремето во Делчево