Уапсени дедото и вујкото на Урош, го криеле по масакрот

Приведени се дедото и вујкото на убиецот од Младеновац, Урош Б.. Полицијата се сомнева дека се криел кај нив по крвавиот поход во селата кај Младеновац.

Урош Б. направи масакр, при што 8 луѓе загинаа, десетина се повредени, а во меѓувреме Србија ќе воведе построги мерки за поседување оружје, со цел да се спречат вакви немили настани.

Српскиот претседател Александар Вучиќ предложи и враќање на смртната казна, но другите од владата го одбиле.

Претходна вестТепачка меѓу ученици во основно училиште во Тетово
Следна вестМаричиќ: Македонскиот јазик ќе го одржиме жив ако го користиме