Вооружен грабеж на банка во ТЦ „Скопјанка“

Вооружен грабеж на експозитура на банка се случил претпладнево во трговскиот центар „Скопјанка“ во скопската населба Аеродром.

Полицијата соопшти дека грабежот го извршило едно лице.

-Денеска во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестИзмамиле 79-годишна кумановка за сума од 100.000 денари, приведени две лица
Следна вестСиљановска Давкова: Да се однесуваме како „Скандинавци“ со соседите