За еден ден казнеѕи 459 граѓани за неносење маски на лицето

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 459  прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестВреме: Сончево до 37 степени, во Скопје до 34
Следна вестПет деца побарале итна помош поради пијанство годинава